Huawei transformiše obnovljivu energiju

Komentari: 0
Fotografija od: Huawei arhiva

U saveznoj državi Sarawak u Maleziji širenje obnovljivih izvora energije ograničeno je nedostatkom slobodnog zemljišta i potrebom da se očuvaju prirodni ekosistemi.

Međutim, Huawei je pronašao rešenje. Zajedno sa kompanijom Sarawak Energy, Huawei je izgradio Batang Ai plutajuće solarno postrojenje koji predstavlja najveći projekat te vrste u Maleziji.

Postrojenje je projektovano da izdrži teške vremenske uslove i prilagodi se promenama na površini vode.

Pored toga, istovremeno maksimalno iskorišćava prostor i minimalizuje uticaj na ekosistem, smanjujući godišnju emisiju ugljen-dioksida za oko 52.000 tona.

Opremljeno je Huawei Smart I-V Curve Diagnosis tehnologijom koja omogućava nadzor u realnom vremenu, rano otkrivanje kvarova i smanjenje troškova održavanja.

Kao model za hibridnu čistu energiju u jugoistočnoj Aziji, projekat Batang Ai pokazuje kako inovacije mogu da doprinesu održivom razvoju.

Korišćenjem najsavremenijih tehnologija u oblasti obnovljive energije, Huawei postavlja temelje za efikasniju i ekološki prihvatljiviju budućnost.

Bezbedniji i održiviji rudnici

Rudarstvo se u kineskoj oblasti Unutrašnje Mongolije suočava sa izazovima visoke potrošnje energije, bezbednosnim rizicima i zahtevima za smanjenjem emisije štetnih gasova.

U takvom okruženju, tradicionalne metode postaju neodržive. Ipak, Huawei nalazi rešenje.

U saradnji sa kompanijama China Huaneng, XCMG i State Grid Smart Internet of Vehicles Co., Ltd., je razvio flotu od 100 autonomnih električnih rudarskih kamiona koji sada rade u otvorenom rudniku Yimin u ovoj oblasti.

Kamioni funkcionišu uz pomoć 5G mreže i Huawei Cloud platforme za autonomnu vožnju, omogućavajući optimizaciju ruta u realnom vremenu i pouzdan rad čak i na temperaturama do -40°C.

Svako vozilo može prevesti do 90 tona tereta, sa efikasnošću većom za preko 120% u poređenju sa klasičnim flotama.

Bez kabina za vozače, značajno su smanjeni bezbednosni rizici, dok je uvođenje autonomnih električnih kamiona istovremeno važan korak ka bezugljičnom rudarstvu.

Huawei ovaj rudnik opisuje kao „svetionik budućnosti“.

Yimin projekat pokazuje kako veštačka inteligencija, računarstvo i 5G tehnologija mogu zajedno da transformišu globalnu energetsku industriju, otvarajući vrata bezbednijem, efikasnijem i potpuno autonomnom rudarstvu širom sveta.

Izvor: Huawei

0 Komentara o ovom članku
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Klijenti