Stupile na snagu carine SAD-a od 25%

Komentari: 0
Fotografija od: pixabay.com

Carine od 25 odsto na uvoz automobilskih delova stupile su na snagu u SAD.

Odluku o uvođenju carine od 25 odsto na auto-delove doneo je američki predsednik Donald Tramp kao deo svoje politike podrške domaćoj proizvodnji i ponovne procene trgovinskih odnosa sa raznim partnerima.

Nova carina stupila je na snagu u subotu, mesec dana nakon uvođenja uvoznih carina na automobile.

Tramp je u utorak, 29. aprila, potpisao naredbu kojom se ublažava uticaj njegovih uvoznih carina od 25 odsto na američku automobilsku industriju.

Mere omogućavaju proizvođačima automobila da nadoknade troškove uvoza auto-delova, pri čemu su nadoknade ograničene na 3,75 odsto od predložene maloprodajne cene svih automobila koje proizvode u SAD, smanjujući se na 2,5 odsto u drugoj godini, a zatim se potpuno ukidaju.

Pored toga, kompanije će plaćati carinu samo na uvezene delove, izbegavajući dodatne poreze na čelik i aluminijum, prenosi Capital Srnu.

Tramp je 2. aprila potpisao izvršnu naredbu kojom se uvode recipročne carine na uvoz iz raznih zemalja. Osnovna carinska stopa utvrđena je na 10 odsto, a više stope primenjivane su na 57 zemalja na osnovu trgovinskog deficita SAD sa svakom pojedinačnom nacijom.

Izvor: eKapija

0 Komentara o ovom članku
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Klijenti