WhatsApp zvanično prestaje da radi 8. septembra na telefonima s verzijom Androida 5.0 ili 5.1
Aplikacija WhatsApp zvanično će prestati da radi 8. septembra na telefonima s verzijom Androida 5.0 ili 5.1.
Dok većina korisnika ovim neće biti pogođena, oni koji još koriste ove starije uređaje, posebno na tržištima u razvoju, trebalo bi da naprave planove za nastavak pristupa aplikaciji.
Korisnici iPhone-a ne moraju da brinu, jer ovo ne utiče na njih, piše Klix.ba.
Korisnici uređaja koji gube podršku već su dobili poruke upozorenja prilikom pokretanja aplikacije.
Ova promena se odnosi i na WhatsApp Messenger i WhatsApp Business, što znači da nije ponuđeno rešenje ni za poslovne korisnike koji su vezani za starije telefone.
Korisnici iPhone-a nisu pogođeni ovim potezom WhatsApp-a, a aplikacija nastavlja da radi na Apple uređajima koji koriste iOS 15.1 ili novija verzija, te na iPad-ima na kojima je iPadOS 15.1 i noviji.
Odluka o prekidu podrške za starije verzije Androida navodno je doneta zbog sve većih tehničkih zahteva novih funkcija u razvoju.
Na primer, WhatsApp je testirao "mehuriće" za obaveštenja i plutajuće ikone koje korisnicima omogućavaju pristup razgovorima bez prebacivanja sa drugih aplikacija.
Ove funkcije zahtevaju mogućnosti koje nisu dostupne na Androidu 5.0 ili 5.1.
Ovo ažuriranje stiglo je tokom perioda ubrzanih promjena u WhatsApp-u.
Aplikacija se pripremala za pokretanje korisničkih imena kako bi korisnici mogli komunicirati bez deljenja svog broja telefona, testirajući plaćenu WhatsApp Plus pretplatu za 2,49 evra mesečno i nedavno je obustavila kreiranje prilagođenih avatara.
Čini se da se Metin pristup fokusira na osnovne funkcije, a istovremeno pojednostavljuje platformu, u cilju monetizacije korisničke baze i održavanja tehnološke prednosti u odnosu na konkurenciju poput Telegrama i Signala.
Izvor: 021







